Ako vyzerá túlanie sa veľkomestom

Osudný autobus číslo 19. Nastupujem prednými dverami a hneď si všímam podivína sediaceho v zadnej päťke. Postupne ho radím z podivína na feťáka, pravdepodobne bezdomovca. Cesta mi pripadala nekonečná, keďže som neustále počula hlasné smrkanie, a do vreckovky to samozrejme nebolo. Do toho ešte poťahovanie všetkých telesných tekutín do tela či bezdôvodné smianie sa, no a keď som ho zbadala prechádzať sa po autobuse, len som tŕpla nech si ku mne neprisadne. Chvalabohu po dlhej ceste vystúpil, konečne zavládol pokoj.Chvíľu na to však šoférka autobus zastavuje, z vedľajšej policajnej dodávky nastúpi nabitý ochranca zákona a z ulice ho nasledujú ďalší dvaja, ktorí si policajnú bundu obliekajú až vnútri (asi tajňáci), scéna ako z filmu. Pátrajú po niekom a jeden z nich si ma premeriava, našťastie ma nespoznali 🙂 Pocit to bol ale ozaj nepríjemný, aj keď človek vie, že nespravil nič. Po chvíľke už vyprevádzajú jedného mladíka von z dverí, aj keď doteraz netuším prečo vlastne. Chlapík mal čapicu, slnečné okuliare a veľkú brošňu, ktorú si policajti hneď vzali. Dôvod sa teda už nedozviem nikdy. Nevadí, hlavne že som nakoniec cestu touto 19-tkou prežila bez ujmy na zdraví, vystupujem ešte skôr ako som pôvodne plánovala. Len tak, lebo sa mi chce prejsť o čosi viac a ten farebný, jesenný park si to vypýtal.

DSC_0201

Ešte šťastie, že som tak urobila, o pár metrov ďalej už pozorujem morskú vydru a chvíľu na to kopec hravých tuleňov a rôzne vodné vtáctvo. Touto stranou Stanley parku som vlastne vôbec nechcela ísť, ale keď je tak pekne a chodník vedie popri mori, mením svoje plány. Počas prechádzky pozorujem ďalšieho tuleňa, ktorý sa so svojimi ulovenými chaluhami najprv hrá, až tak si ich naservíruje. Veveričky sú tiež všadeprítomné. Ale je čas vrátiť sa späť k pôvodnej trase, opäť však prechádzam okolo húfu hravých tuleňov, a tak sa ešte troška zdržím.

Nevadí, času je dosť a tak sa konečne dostávam k jazeru Lost Lagoon. Zvieracích obyvateľov je aj v tejto časti habadej, rôzne druhy veveričiek, husí, kačiek, ale aj volavky či potápničky. Tento krásny deň u mňa završuje rodinka medvedíka čistotného. Najprv mi cestu skríži len mama s 1 mladým, postupne však vidím ako sa stretávajú s ďalšími 3 potomkami. Zájdem o kúsok ďalej kam rodinka smerovala, a tam ich z lavičky na pár metrov kŕmi ujo dôchodca. Z toho teda nadšená nie som, pán ale vyzeral veľmi šťastne a svojou francúžštinou sa mi snaží rozprávať príbeh. Pochopila som len že ich kŕmi pravidelne krmivom pre mačky s kúskami ozajstného kuracieho mäsa a že rovno oproti žije bobor 🙂

Krmivo sa minulo a rodinka sa rozhodla vyraziť ďalej. Jeden potomok však zabočil na opačnú stranu ako ostatní, takže tu máme rodinnú zápletku. Rozhodol sa preplávať bažinu presne opačným smerom a keď sa vyštverá na breh, okamžite začína pišťať, volať o pomoc. Po padnutom kmeni sa vydáva smerom k volavke, tá ale o spoločnosť nestojí a rýchlo odlieta. Malý stále piští, čaká na kmeni a mama sa zrazu vynára z húštin oproti, s prenikajúcim volaním. Malý konečne vie, ktorým smerom sa vydať a štverá sa späť na správnu stranu brehu. Medzitým za mamou vybiehajú aj ostatní potomkovia a všetci sa šťastne stretávajú. Začínam chápať že takto to asi funguje stále, keďže aj pri našom prvom stretnutí bola mama pravdepodobne hľadať tohto dobrodruha, prípadne súrodenca. Popri celom divadielku som počúvala ďalší životný príbeh, tentokrát však v angličtine takže som aj rozumela. Milá pani dôchodkyňa sa očividne potrebuje porozprávať, a tak ako som aj ja vystriedala 2 čínske slečny, mňa strieda britský pár a pani začína svoj príbeh odznova.

Od jazera sa vydávam ešte kúsok ďalej až na pláž, kde panuje pohodová nálada a ja zakončujem svoj deň pri západe Slnka a písaní tohto článku. Ľudia si užívajú slnečné lúče, meditujú, hrajú na ukulele, športujú či fajčia jointa, proste si tu každý robí to, čo uzná za vhodné. Aj takýto vie byť deň vo Vancouveri, jednom z najväčších kanadských miest.

DSC_0388

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s