Život je zmena

Pred dvomi rokmi som žila štandardným životom mladého človeka. Po tom čo som skončila vysokú školu som pracovala 5 dní v týždni, minimálne 8 hodín denne zavretá v kancelárii. Do zahraničia som sa dostala len na klasickú 2-týždňovú dovolenku a pár predĺžených víkendov po okolí. Okrem toho som sa nacestovala dosť aj cez celé Slovensko, zakaždým keď som chcela ísť domov na východ. Hlavne druhý rok, kedy som zmenila prácu a začala robiť pre medzinárodnú korporáciu, mi pomohol zistiť že takto dlhšie fungovať nechcem, ešte som na to príliš mladá. Do práce som odchádzala pred 7-mou ráno a vracala sa po 19-tej večer, niekedy aj neskôr.

V hlave sa mi zrodila myšlienka odísť zo Slovenska, skúsiť si nájsť prácu v zahraničí a okúsiť niečo nové. Keďže priateľ si nemohol nájsť prácu v obore s primeraným ohodnotením, tento nápad sa mu pozdával tiež. Osobne ma vždy lákal Island, no vždy mi prišiel ako drahá krajina pre nás, Slovákov. Tak sme sa teda rozhodli skúsiť si tam nájsť nejakú prácu a podarilo sa. Bolo to moje najlepšie leto v živote. Možno to bolo aj tým, že naši šéfovia nám bez problémov nechali na starosti celý hotel, pričom sme nemali ani žiadne predošlé skúsenosti. Ľudia tam majú proste úplne iné zmýšľanie, také ostrovné, všetko je v pohode, nič nie je problém a všetko sa nejako vyrieši. Šéf nás videl prvé 2 minúty v živote, dal nám kľúče od obrovského džípu a ukázal na mape, kam sa máme dostať. Ani si už nepamätám, po akom dlhom čase nás prišiel do hotela pozrieť. Mimochodom, pracovali sme v najsevernejšej dedinke Islandu. Takže pre mňa vítaná zmena zo stresujúceho a uponáhľaného korporačného sveta. Taký pokoj a ticho, teda až na kadejaké vtáky, som už dlho nezažila. Navyše pracovali sme síce týždeň vkuse, ale následne sme mali celý týždeň voľno, takže sme mali dostatok času na precestovanie celého ostrova.

Po lete sme sa vrátili na pevninu a šli si užiť troška tepla do južných krajín. Chvíľu sme pobudli doma na Slovensku, ale za Islandom sa nám cnelo, tak sme sa tam na zimu vrátili. Tentokrát už na iné miesto, keďže predošlý hotel je otvorený len cez letnú sezónu. Okúsili sme severskú tmu, víchrice a polárne žiary, zasa to bolo o niečom inom. Okrem Islandu ma vždy fascinovala Kanada, takže z Islandu sme putovali s ešte zopár európskymi zastávkami priamo sem, do krajiny javorových listov. V Kanade sme momentálne už vyše 2 mesiacov a musím priznať, že Európa mi chýba už dobré, 2 mesiace. O mojom príchode a začiatkoch v krajine si môžete prečítať bližšie na stránke pracavkanade.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s